Google se braní proti Applu a naopak zakročuje proti Samsungu

Soudní spory, které se táhnou už jeden měsíc nemají konce. Ačkoliv mezi Samsungem a Applem je víceméně rozhodnuto, neboť Samsung zneužil hned několik patentů patřící Applu, čímž porušil autorský zákon, kauza mezi Googlem a Applem teprve začíná. Apple se totiž chystá proti Googlu s žalobou. Google se však překvapivě staví proti Samsungu. Podle nich se ..

Dropbox zvyšuje po svém renoncu zabezpečení účtu

Služba Dropbox zvýšila zabezpečení uživatelských účtu. Nyní můžete navolit druhou možnost verifikace, kterou naleznete v nastavení vlastního účtu (ve spodní části stránky ukazující zařízení a prohlížeč). Novinka v zabezpečení je podle některých uživatelů však zbytečná. Podle všeho se verifikace využije pouze při prvním přihlášení, přičemž například změna hesla ověřována není. „Zvýšení“ zabezpečení bylo však podle ..

QR inspirace

QR kódy nemusí být jen technickým prostředkem jak snadno a rychle z informace na papíře udělat elektronický údaj. Potenciál těchto obrázků se totiž skrývá i v jejich estetické kvalitě. QR kód tak nemusí být jen dodaným prvkem, který tak zvaně „dolepíte“  na vizitku či marketingového designu firmy. Naopak na něm celkový design můžete vystavět. Pokud tedy například ..

Novinky ve Firefoxu 15 aneb, nová verze klepe na dveře

Vývojáři ze společnosti Mozilla mají dnešním dnem uvolnit novou verzi oblíbeného internetového prohlížeče Firefox 15. Ta přinese hned několik novinek a oprav z verze předchozí. Asi tou nejočekávanější změnou bude oprava problému při práci s pamětí, která trapila mnohé vývojáře a webmastery. Vedle toho vývojáři připravili pro dvě zmíněné skupiny také dva nové nástroje jimiž je nový ..

Aplikace WhatsApp začala šifrovat zprávy

Nově velmi populární mobilní aplikace WhatsApp, kterou mnozí využívají jako náhražku za klasické SMS zprávy má nyní i šifrované zprávy. Novinku zaznamenal zahraniční server h-online.com, přičemž se nejedná o aktualizaci via oficiální updaty nýbrž o tzv. přídavek za oponou. WhatsApp zažívá poslední měsíce veliký nárůst v popularitě. Aplikaci podle vše okusila již přes milion lidí ..