Apple okoukal design hodin Švýcarských železnic do iOS6

Zástupci společnosti SBB, tedy Švýcarských železnic se ohradili proti hodinám v novém operačním systému iOS6. Podle nich jsou totiž náramně podobné nádražním hodinám ve stanicích, které využívá SBB již od roku 1944. Firmě však prý nejde o peníze, přesto se právníci obou firem sešli a jednají o případných změnách v designu. Jedná se už o ..

Samsung oplácí. Bude žalovat Apple kvůli podpoře sítě LTE

Samsung oplácí. Bude žalovat Apple kvůli podpoře sítě LTE

Karta se jak to tak vypadá pomalu obrací. Samsung si připravuje podklady pro žalobu na společnost Apple, a to údajně kvůli využití podpory sítě LTE v novém iPhonu 5. Na LTE vlastní 10 % patentů právě Samsung, ačkoliv se na tento standard vztahuje princip FRAD (Fair, Reasonable, and Non-Discriminatory). Jestliže Samsung spor vyhraje, mohla by ..

Superpočítač Stampede bude zveřejněn v lednu

Superpočítač Stampede bude zveřejněn v lednu

7. ledna 2013 plánuje instituce Texas Advanced Computing Center vypustit do světa nový superpočítač pod názvem Stampede. Nová mašina, jež poběží na procesorech značky Intel se má podle všeho zařadit na přední místa TOP počítačů z celého světa. Ačkoliv byl počítač ohlášen již před dvěma lety, jeho výstavba bude dokončena teprve teď. Bude se skládat z  272 terabajtů ..

Firefox 15 na některých tabletech ztroskotal

Dle očekávání (a jak jsme Vás také dříve informovali) vyšla nová verze oblíbeného internetového prohlížeče Firefox, ve verzi 15. Ta měla být unikátní zejména optimalizací pro operační systém Android, tedy také pro tablety. Někteří uživatelé tabletu se však Firefoxu 15 nedočkali a stále se jim zobrazuje zastaralé rozhraní pro mobilní telefony. Příčinou problému je podle ..