QR inspirace

QR kódy nemusí být jen technickým prostředkem jak snadno a rychle z informace na papíře udělat elektronický údaj. Potenciál těchto obrázků se totiž skrývá i v jejich estetické kvalitě. QR kód tak nemusí být jen dodaným prvkem, který tak zvaně „dolepíte“  na vizitku či marketingového designu firmy. Naopak na něm celkový design můžete vystavět. Pokud tedy například rozjíždíte novou firmu, vymýšlíte logo, nebo si jen prostě chcete vytisknout nové vizitky, přemýšlet o kompatibilitě s QR kódy, či dokonce navrhnout logo jako QR kód určitě není od věci.

Nemusí se ale hned jednat o nějak graficky náročnou práci. Třeba jen změňte barevnost z tradiční černo-bílé. Stačí jen zachovat barevný kontrast. Nedoporučuje se ale převracet černou (nebo jinou sytou barvou) s bílou (či jiným světlým odstínem), některé QR čtečky by s tím mohly mít problém.

Oživit QR kódy můžete také jejich zapojením do většího obrazového celku nebo obráceně,  přidat například logo nebo jakýkoli jiný obrázek rovnou do QR kódu. Velkou výhodou QR kódů je právě to, že díky 30% korekci chyb můžete nahradit až třetinu kódu jiným obrázkem a kód bude stále čitelný!  S umístěním obrázku ale opatrně – nahrazovat můžete jen určité části (tzv. “šedá zóna“, viz obrázek).

Další články

Microsoft končí s podporou starších verzí Internet Exploreru

Microsoft končí s podporou starších verzí Internet Exploreru

Společnost Microsoft ukončuje od ledna 2015 podporu starších verzí prohlížeče Internet Explorer. Dále bude poskytovat aktualizace pouze pro IE10 a zřídka také na IE9, starším verzím spadla klec. Kdo bude chtít používat aktualizovaný prohlížeč, bude si muset pořídit novější verzi. Starší verze...

Nový design Twitter profilů je nyní dostupný pro všechny!

Nový design Twitter profilů je nyní dostupný pro všechny!

O novém designu Twitter profilů se mluví už nějaký ten měsíc. Dnešním dnem je tu konečně možnost, jak jednoduše na nový vzhled profilů přejít. Po přihlášení do svého účtu Vám systém automaticky nabídne, zda máte o toto přepnutí zájem. Zatím jde pouze o dobrovolný přechod. Lze však předpokládat...

Jak provést update Androidu Jelly Bean, na Kitkat 4.4 u telefonu Samsung S2

Jak provést update Androidu Jelly Bean, na Kitkat 4.4 u telefonu Samsung S2

V následujícím videu si můžete prohlédnout návod, jak nainstalovat Android 4.4 Kitkat na telefon Samsung S2 GT-I9100. Distributor skončil s aktualizacemi u tohoto typu telefonu ne verzi 4.1.2, tedy Jelly Bean, dále se dá dost už jen pomocí fanouškovských (programátorských) vychytávek.